S maminkou v Barceloně

IMG_4177

Ve čtvrtek 21. ledna jsme s maminkou odletěly do Barcelony. Pozvání dostala k Vánocům. Původně to teda měla být Budapešť a lázně, ale jak jsem už psala, to není nic pro těhotnou, a tak jsem jako náhradu vybrala jednu z mých oblíbených evropských destinací. A zatímco u nás mrzlo a padal sníh, v Barceloně bylo kolem 16 stupňů a svítilo sluníčko.

Ještě stále jsem neměla potvrzené těhotenství od doktora, říkala jsem si, že to bude aspoň taková malá zkouška, jak zvládnu (respektive ten prcek) let, nevolnosti a dlouhé túry po městě. V letadle jsem strategicky vybrala místo do uličky a v blízkosti wc. A kabelku jsem měla plnou zázvorových bonbonů a sušenek. Nakonec jsem skoro nic nevyužila, na toaletě jsem byla jednou, sušenky snědla dvě a bonbony jsem ani neotevřela.

Prodloužený víkend jsme si maximálně užily! Ukázala jsem mamče známá místa a památky, jako je Sagrada Familia, ulice La Rambla a tržnice La Boquería, Parc Güell, kopec Montjuic a byly jsme i na pláži u moře. Kromě dvou cest lanovkou jsme celé dny chodily, stále něco ochutnávaly a hlavně si užívaly krásné počasí.

Večer, když jsme únavou padaly do postelí, jsem v telefonu kontrolovala aplikaci s ušlými kilometry. V pátek jsme daly neuvěřitelných 18 a v sobotu dalších 16 km! Vůbec jsem nečekala, že v tomhle stavu tolik zvládnu. V posledních dnech mě trápily nevolnosti, neustálý hlad a únava. Ale v Barceloně skoro vše zmizelo. Hlídala jsem si, abych každé dvě hodiny něco snědla, když jsme šly dlouho do kopce a já to nebyla schopná udýchat, na chvíli jsem zastavila. A spát jsem chodila v deset.

Pohyb a čerstvý vzduch mi dělají dobře, říkám to pořád. A myslím, že i to miminko (nebo ještě embryo, chcete-li) to cítí. Ale je důležité, aby budoucí maminka poslouchala své tělo – když zavelí “zpomal”, zpomalte, ale kvůli těhotenství zastavit nemusíte 😉

IMG_4172 IMG_4119

S maminkou v Barceloně

Post navigation


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *