První rodinný závod

Ladronka 2016_1

Den D! Ne, ještě nerodím, ale máme za sebou náš první závod ve třech 🙂 Sobota 20. února a 8 km na Ladronce. Před týdnem jsme si vyzkoušeli, že 7 kilometrů ještě zvládnu, ale musím se přiznat, že osmička mi dala zabrat. Sice ještě nemám moc vidět bříško, ale na rychlosti už je znát. Ambice padesáti minut vzala za své v první polovině závodu. 

Vypořádat jsme se museli s několika problémy. Zaprvé, organizace nebyla moc zvládnutá, startovní balíčky jsme si museli vyzvednout zhruba 2 hodiny před závodem, což není neobvyklé, ale bylo zataženo s lehkým deštěm a jen 5 stupňů, neměli jsme se kam schovat. V malé restauraci se tísnili desítky, možná stovky lidí, horký čaj brzo došel a nakonec start závodu ještě o půl hodiny posunuli. Sice jsem měla mikinu, ale i tak jsem na startu drkotala zubama a snažila se aspoň poskakováním zahřát. Až po dvou kilometrech mi začalo být teplo. První polovina se běžela docela dobře, ale když máte před sebou ještě jedno, naprosto stejné kolečko po rovince, dostaví se depka. Tyhle trasy vlastně vůbec nemám ráda a celou dobu přemýšlím, proč ji běžíme. Milujeme lesy, polní cesty a kopcovitý terén! Co děláme tady? Já vím, dokazuju sobě a všem odpůrcům běhání v těhotenství, že to jde 🙂

Na nějakém šestém, sedmém kilometru už je to opravdu nuda. Sice běžíme v klidu, je mi dobře, ale už vím, že čas, který jsem si vysnila, neklapne. Těším se do cíle.

Až když zbývá asi 500 m do finále, hodím za hlavu, že čas nebude pod padesát a začnu si užívat atmosféru a ten pocit, že jsem to i jako těhotná zvládla! Cílem probíháme s Oldou ruku v ruce a já s úsměvem od ucha k uchu! Nakonec 8,30 km za 51:26, jsem spokojená!

image Ladronka 3

 

První rodinný závod

Post navigation


Jeden komentář k “První rodinný závod

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *