Nesnáším maso a vstávat kvůli čůrání!

Aneb co se změnilo od chvíle, co jsem těhotná

 

Samozřejmě jsem si nemyslela, že vše zůstane při starém, naopak, dokonce jsem měla obavu, že jako sestřenka strávím celé těhotenství na záchodě, nebudu moct běhat nebo přiberu 40 kilo, jako moje máma, když mě čekala. Měla bych být vděčná, že vše se vyvíjí nad očekávání dobře. Ale stejně, je tu pár věcí, které se změnily a já se s nimi těžko vypořádávám.

Kromě toho, že nemůžu nosit žádné kalhoty, prostě jsou mi nepříjemné, se ze mě ze dne na den stal vegetarián. Vůbec to nechápu! Kdo mě zná, tak ví, že jsem největší milovník masa, stejků, tataráku. Umím božskou třináctihodinovou kachnu, svíčkovou Wellington, Rostbíf… Ale tomu všemu je teď konec, maso nemůžu vidět, cítit, natož pro někoho připravovat. Četla jsem, že odpor k masu je zpočátku normální, ale mně přijde, že už to trvá nějak dlouho. Navíc jedna kamarádka měla stejný problém, napsala mi, že si maso dala poprvé až v devátém měsíci! To si vůbec neumím představit! Chudák můj Olda, doma je z něj nucený vegetarián. Běžně si připravujeme krabičky s jídlem do práce, teď mě ale zhruba dvakrát týdně prosí, ať jemu nedělám. Je mi to jasné, chce si dát v práci pořádnou flákotu 🙂 Maso mi chybí nejen pocitově, ale také výživově, zvýšila jsem proto příjem vajec, listové zeleniny a v lékárně si koupila železo jako doplněk stravy.

Maso ale není můj jediný problém. Miluju spánek, dlouhý, ničím nerušený. Bohužel i s ním je konec (to brzo, čekala bych to spíš až po porodu!). Dvakrát až třikrát za noc se budím a musím na záchod. Ráno jsem pak nevyspalá a podrážděná. Vůbec nevím, co s tím. Vím, že je to banalita proti třeba celodennímu zvracení, ale mě to prostě štve.

Nechci být jen negativní, musím napsat i nějaká pozitiva. Abych předešla ranním nevolnostem, Olda kvůli mně vstává dřív a nosí mi do postele snídani. Stačí malý krajíc chleba nebo houska se sýrem. Hned se mi vstává líp! A taky mě každý večer maže speciálním olejem, abych měla kůži pěkně pružnou a předešla striím 🙂 Já vím, to je servis!

A zamilovala jsem se do smoothie! K Vánocům jsme s Oldou dostali NutriBullet a teď si ho děláme každé ráno! Je to rychlé, výživné a hlavně moc dobré!

IMG_4238 IMG_4347

Nesnáším maso a vstávat kvůli čůrání!

Post navigation


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *