Lucie Grošaftová – v 8. měsíci na běžkách

Lucka

Medailonek

Jméno: Lucie Grošaftová

Věk: 34

Děti: Honzík (13 měsíců)

Communication Manager CE / Nike Inc.

 

Dotazník

1. Co si myslíš o sportu a zejména pak o běhání v těhotenství?
Záleží určitě případ od případu, ale pokud je těhotenství bez komplikací a člověk je zvyklý sportovat, nevidím v tom problém. Určitě je dobré vyvarovat se sportu, kde hrozí nějaké pády, nárazy do břicha apod. A poslouchat vlastní tělo, nedělat nic na sílu, ale hýbat se určitě. Je to asi hodně individuální, každý má trochu jiný průběh. Někdo o tom neví do šestého měsíce, někdo může mít problémy od začátku. Já jsem ale sportovala prakticky celou dobu.
 
 
2. Jakému sportu jsi se v těhotenství věnovala? Jak často?
Ještě než jsem otěhotněla, tak jsem běhala a jezdila na kole – a šlo to celkem bez problémů až do asi 6.-7. měsíce, potom už mi trochu začalo vadit rostoucí břicho, takže jsem z běhu přešla do rychlejší chůze a kolo vyměnila za běžky. Výborné bylo plavání a jóga, kde se uleví zádům. Na běžkách jsem byla naposledy asi ještě měsíc před porodem, do bazénu jsem chodila vlastně do poslední chvíle. A všude, kde to šlo, jsem chodila pěšky. 
 
 
3. Proč by sis to bez sportu nedovedla představit, co ti v těhotenství dával?
Sport je pro mě relax, vyčistím si hlavu, vyplavím endorfiny…. Drží tělo pohromadě a myslím, že i díky tomu jsem se po porodu celkem rychle vzpamatovala. 
 
DSC_4260 DSC_4227
 
Lucie Grošaftová – v 8. měsíci na běžkách

Post navigation


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *