Jsem těhotná! Můžu běhat?

 

Byla středa 6. ledna ráno a já se chystala do práce. Už několik dní jsem pociťovala klasické syndromy před menstruací, bolest břicha, prsou, hlavy, ale stále se nic nedělo, ačkoliv to mám vždy na den přesně. A teď už jsem měla den zpoždění. Ale říkala jsem si, že to bude tou prodělanou nemocí. Navíc mi v hlavě zněl rozhovor s mým doktorem:

gynekolog: “Né, že když to jeden den nedostanete, hned si poběžíte koupit test!”

já: “To nemusím, mám doma zásobu 🙂 “

gynekolog: “Aha (oči v sloup), dobře, tak aspoň týden počkejte a pak si ho teprve udělejte.”

 

Odcházím z domova, beru za kliku, ale nedá mi to, co kdyby… A ono kdyby! Dva proužky na prvním testu, druhém i třetím (ba ne, třetí jsem si dělala až další den). 🙂 Řešila jsem, jestli to mám hned volat Oldovi, ale asi jsem tomu pořád nemohla uvěřit, a tak jsem šla do práce. Až odpoledne mě přemohla euforie, ani nevím jak, najednou jsem u kasy platila ty nejmenší běžecké Nike botičky, jaké měli. A protože jsme doma ještě stále měli vánoční stromek, zabalila jsem je a šoupla pod něj. Největší kýč, já vím, to už asi ty hormony 🙂

Když Olda přišel, hodil pod stromek dárkovou tašku, prý ještě jeden opožděný dárek 🙂 Já se smála, ale samozřejmě jsem se z nového tílka na běhání radovala. Olda nechápal, proč se pořád směju. Tak říkám, že on tam taky něco má. Trošku mi ho bylo líto, překvapení mu moc nevyšlo, zase jsem ho trumfla, zase jsem měla poslední slovo já 🙂

Dlouho se ale nezlobil, když krabici otevřel, pořád se ptal, jestli je to to, co si myslí? Ať to vyslovím 🙂 A kdy půjdu k doktorovi, že tomu snad neuvěří, dokud to nebude 100% potvrzené. Řešili jsme, že to zatím moc rozhlašovat nebudeme, samozřejmě máme strach, kdyby to nevyšlo.

Ještě se musím přiznat k jedné věci, hned po radosti z pozitivního testu jsem řešila jediné, jestli můžu běhat (to asi pochopí jen běžec). Jak často, jak rychle, jaké vzdálenosti? Zvládnu k tomu i nějaké cvičení ve fitku? A protože jsem toho o běhání v těhotenství na internetu moc nenašla, těším se na první prohlídku a rozhovor s doktorkou.

IMG_3903

 

Jsem těhotná! Můžu běhat?

Post navigation


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *