Tentokrát opět jeden “mama” příspěvek. Sešlo se nám doma několik podobných uklidňujících / uspávacích věciček, a tak jsem si řekla, že je otestuji. Má vůbec smysl něco takového pořizovat? Utrácet za to peníze? Může šumící medvídek nebo “hlásná trouba” uklidnit nebo dokonce uspat miminko? Níže najdete popis jednotlivých produktů, jejich plusy, minusy, ale také reakci našeho Sebíka. A když vydržíte číst až do konce, čeká vás jedna soutěž.

Fisher-Price Medvídek Butterfly Dreams, Mall.cz, 549 Kč

Sebíkův první usínáček, dostal ho od babičky k narození. Od začátku na něj velmi dobře reagoval, zejména pak na “program” melodie. Nedá se ale říct, že by ho tenhle zvuk uspal. Většinou spíš naopak, asi se mu ta melodie tak líbila, že ho udržovala v bdělém stavu 🙂  U šumu a dalších zvuků spal často, ale těžko říct, jestli to nebylo spíš tím, že byl vždycky spací miminko. Protože je Medvídek oproti ostatním “usínáčkům” docela velký a hlavně těžký, Sebík ho má stále v postýlce a já mu ho občas zapnu. Až v pěti měsících si Sebík uvědomil, že to je vlastně hračka, bere ho do ručiček, zvedá a prohlíží. Pak mu ale většinou spadne na hlavu nebo hrudník a tím jejich kamarádství končí 🙂

PLUSY

+ líbivý

+ intuitivní ovládání na zadní straně

+ kromě šumu vydává ještě další 3 zvuky (bzučení, tlukot srdce, zvuk přírody) a taky příjemnou melodii

+ možnost nastavení vibrace

+ sám se po 10- 30 minutách vypne (podle toho, jaký “program” zvolíte)

+ jemný plyšových povrch, hebká saténová křidýlka pro snadný úchop

MINUSY

– Těžký. A to doporučovaný od 1 měsíce (někde dokonce od narození)…

– Na to, kolik je tam baterek (3), málo vydrží.

– nejde ztišit

 myHummy šumící medvídek, www.myhummy.cz, 1073 Kč

Do tohohle médi jsem se zamilovala na první pohled, a když se mě kolegyně ptaly, co bych si přála k narození Sebíka, poslala jsem jim na něj odkaz (to jsem ještě nevěděla, že babička má pro nás méďu od Fisher-Price). Na internetu jsem na něj četla velmi pozitivní recenze. Nevěděla jsem, jak bude naše mimčo spát, kdyby bylo nejhůř, doufala jsem, že nám pomůže.

Tihle méďové vydávají zvuky podobné šumění fénu nebo vysavače, které mají miminka tak ráda – bílý šum jim totiž připomíná zvuky z mámina bříška. Hlava Medvídka je kapsa s akustickým mechanismem, který je zabezpečen zapínáním. Zvuk lze zapnout bez vyjmutí z kapsy.

Když byl Sebík úplně malý, vozili jsme Šumyho (tak mu říkáme) s sebou v kočárku. Nemyslím, že by díky němu Séba spal, jemu stačí jeden drncák přes kanál a je tuhej 😀 Ale v postýlce ho má moc rád, vždycky se na něj před spaním otočí, jestli tam je. Dřív jsem ho zapínala každý večer, ale pak jsem zjistila, že usne i bez něj. Taky jsem si myslela, že se s ním bude víc mazlit, ale do ruky ho zatím skoro vůbec nebere (6 měsíců). Každopádně když ho bolely dásně od zubů a byl nevrlý, myslím, že ho uklidnil, protože je s ním od narození.

PLUSY

+ překrásný design

+ malý, lehký, příjemný materiál

+ zvuk jde ztlumit / zesílit

+ 5 různých šumů ve 3 rozdílných frekvencích

+ sám se po hodině vypne

+ dodáván v krásném balení – plátěném pytlíčku s dárkovou kartou

MINUSY

– Ovládání je docela složité. Sice vám na všechno stačí jeden čudlík, ale chvíli trvá, než si zapamatujete, že Šumyho zapnete / vypnete dlouhým stisknutím, hlasitost se ovládá ještě delším přidržením tlačítka, tón médi změníte 2x rychlým stisknutím… Ne vždy tlačítko pochopí, co se po něm chce – nebo jsem tak nešikovná 🙂 Ale vždycky mi trvá, než méďu nastavím tak, jak chci.  

– mohl by vydávat alespoň jednu melodii, ne jen šumy

– cena

Baby Shusher, www.eshop.babyshusher.cz, 1490 Kč

O téhle pomůcce jsem hodně slyšela. Ačkoliv nepřipomíná žádného méďu a mimčo si s ní nemůže hrát jako s plyšákem, zajímalo mě, jestli opravdu funguje. A když jsem dostala možnost vyzkoušet ho, neváhala jsem.  Baby Shusher jsem měla doma asi dva měsíce, stále zabalený v krabičce. Sebík ne a ne plakat nebo nespat (samozřejmě díky za to! :D), pak ale přišel den D, Sebíkovi začaly růst zoubky a nepomáhalo nic. Až tahle šikovná mašinka 🙂 Uklidnila ho a uspala. Od té doby jsem měla Baby Shusher stále po ruce. Ale naštěstí jsem po něm znova sáhnout nemusela. Sebík je prostě zlaté miminko! Protože ale vím, že nevyspalých maminek a neklidných miminek jsou stovky, ne li tisíce, moc ráda Baby Shusher pošlu dál. Pokud ho chcete vyhrát, mrkněte na konec článku.

PLUSY

+ intuitivní ovládání

+ malý, možnost připnutí šňůrky, praktický na cesty

+ volitelné nastavení na 15 nebo 30 minut

+ nastavení hlasitosti

+ baterie jsou součástí balení

+ doručení zdarma, možnost 30 dní na vyzkoušení

MINUSY

– vydává pouze jeden zvuk, ovšem asi nejvíc podobný tomu, které vydáváte, když se snažíte své miminko uklidnit / uspat: “Ššššš, šššš, šššš…”

– cena

S manželem máme velké štěstí, že máme tak hodné miminko (já si ho ale takové vysnila:)), od narození ho dáváme do vlastní postýlky ve vlastním pokojíčku. Ano, bylo pár nocí, kdy jsem k němu musela 3x, 4x vstávat (vím, že i to je málo:)), ale jinak mu mezi 19.-20. hodinou dáme dobrou noc, já ho uložím, zapnu chůvičku a monitor dechu, dám mu pusinku, řeknu básničku, dobrou noc a odcházím. Z 90 % okamžitě usne a vzbudí se maximálně jednou za noc.

Bříško ho trápilo snad jen dvě, tři noci, na to nám nejlépe zabrala zavinovačka, do které jsem Sebíka trošku víc stáhla. Důležité bylo, abych mu tam dala i ručičky, protože od narození se s nimi strašně rušil, pořád se bouchal do obličeje. A když ho trápilo bříško během dne, zaručeně zabíralo skákání na balonu. To miluje pořád!

Vím, že ne každé miminko je takové. A určitě je dobře, pokud nepomáhá zavinovačka nebo maminčina náruč a hlas, že existují takoví pomocníci, kteří pomohou jak miminkům, tak především jejich maminkám (nezbláznit se a aspoň trošku se vyspat). Pokud si takového pomocníka nemůžete dovolit, k bílému šumu může pomoci i moderní technika. Máte-li po ruce notebook, a jste připojeni k internetu, můžete takové zvuky najít na Youtube. Stačí zadat hesla jako white noise (nebo bílý šum) nebo natural sound (přírodní zvuky). Další možností jsou aplikace, které si můžete stáhnout do svého chytrého přístroje, například Sleep baby sleep pro iPhone a Windows, nebo Baby Sleep Instant pro Android. Bílý šum můžete také zakoupit na CD.

GIVEAWAY

Slíbená soutěž je tady. Pokud chcete vyhrát náš Baby Shusher (jen jednou použitý, ale vyzkoušený – opravdu funguje!), stačí, když mi pod tento článek do komentáře napíšete, co zabírá na vaše miminko, když je neklidné, nemůže spát nebo má nějaké bolení. V pátek 24. března Sebík opět někoho vylosuje. Výherce(kyni) zde vyhlásím a kontaktuji e-mailem.

A koho Sebík vylosoval?:

LOSOVANI

GRATULUJEME!

Když to šumí, uspat dítě to umí? +SOUTĚŽ! – UKONČENO

Post navigation


35 komentářů k “Když to šumí, uspat dítě to umí? +SOUTĚŽ! – UKONČENO

 1. Dlouhou dobu fungovalo uklidnit mlíčkem, hlavně v noci. Teď se snažíme noční mlíčko odbourat, tak už jen pevné objetí a hlavně polechtání, většinou zabere 🙂

 2. Já uklidním děti ti ze je hladim nebo držím za ručičku …ale stává se i to ze sním musím chodit a pořád houpat v ruce aby spinkal a když to ani nepomůže tak houpaní ve vajíčku

 3. Jsem sice prababička ale když je malý Honzík neklidný tak mu ,,zpívám” a hladím bříško a za chvíli je klid Asi my báby a prabáby to děláme postaru Jinak všem hodná miminka

 4. Mého Samíčka vždy uklidním, že si ho vezmu na klín a hladím ho a někdy i povídám, má to moc rád.

 5. Má měsíční dcerka se uklidní položením na hrudník a posloucháním tlukotu maminčina srdíčka :-).

 6. Na našeho loupežníka většinou zabere hlazení po tváři a taky tak trochu přes oči, jako by mu člověk zavíral víčka. Holt se mu ten spánek musí občas podpořit.. A pak taky když se může zahrabat až po uši do různých měkkých dek a deček..

 7. Naši Elišku vždycky uklidní když ji položíme na ok,a jemně poplácáváme po zadečku.To se ji moc líbí,a skoro pokaždé usne.

 8. Není to sice nejlepší varianta uspávání, ale u nás v nouzi zabírá zapnutý vysavač ve vedlejší místnosti 🙂

 9. Miminko každým dnem teprve čekám a už v bříšku je chvílemi pořádně neklidné. Zabírá pohlazení bříška a ,,promluva,, s miminkem.

 10. Mimco vykoukne na svet co nevidet, uz ted ale umi dost potrapit, kdyz v brisku hraje fotbal. Jak jinak, hlavne v noci 🙂 Hladit, hladit a hladit…Doufam, ze to bude fungovat i po porodu. Hezky vecer vsem 🙂

 11. Já svou malinkou Beátku uspím tím,že ji hladím čelíčko a obočí ,mám svou pusu na jejím spánku a broukám ji písničky.Moje maminka mi také stále zpívala.Mám to po ní a moc a moc ji děkuji protože to opravdu vždycky zabere

 12. Já,jako babička svojí vnučku uspávám tím,že ji vezmu za ručičku a druhou rukou jí hladím na bříšku a přitom ji potichoučku říkám pšššš,pšššš

 13. Na naší malou zabírá kočárek nebo prso a k tomu klasické šššš šššš šššš, takže by mě docela zajímalo, jestli by Baby Shusher pomohl s usínáním v postýlce, které u nás zatím moc nefunguje 🙂

 14. Já dítě přivinu k sobě, pomalu dýchám, klidně, aby se na mě napojilo a uklidnilo. Někdy pustím i slabě relaxační hudbu. Pokud je to přes den, zatahnu roletu.

 15. Malého si položím do postýlky, lehnu si vedle něj na gauč a zavřu oči tak oby viděl jakože spím. Vezmu ho za ručičku a jen občas pohladím. Malý se uklidní, lehne také a dělá to samé co já. Oči zavírá, až pomalu usne.

 16. U nás zabírá hlazení od čelíčka dolů přes oči a u toho dělat “šššššš”.

 17. My jsme nejdřív uspávali povídáním, hlazením, ale když nic nezabíralo, jednoduše jsme asi tři dny nedělali vůbec nic navíc, postýlka, plyšáček, noční lampička, pohádka, pusinka, do pokojíčku se nevracet. čtvrtý den byl relativně klid a po týdnu “osamostatňování” to najednou začlo fungovat.

 18. Kamarádka má “čerstvé” miminko, které nejlépe usíná na jejích prsou, myslím, že by prostředek na uspávání i jinde ocenila .

 19. Naši malou uklidnilo mlíčko, šušání, zpívání, ale také když jsem jí držela v náručí a jemně houpala na gymnastickém míči.

 20. Mám Adámka ještě u sebe v břiše, ale uklidní se, když mu táta začne hrát na kytaru ukolébavky. Tak snad to bude fungovat i potom, co vykoukne na svět ;).

  PS: Aničko, moc Vám držím palce s tím maratonem. Určitě to dáte! Zdraví Vás Šárka z Prestige

 21. Dát napapat,pohejčkat,dát dudlík, pak položit do postýlky, nad postýlkou zapnout kolotoč a spí jako andílek.

 22. Nejlépe se mi osvědčilo tiché pobrukování, jemné kolébání a nakonec především hodně lásky 😀

 23. Mimčo je ještě v bříšku, zaručeně ho ale uspí, pokud já cvičím a obvzlášť, pokud stojím na hlavě 🙂

 24. Moje zlatíčko když něco trápí(ať už zoubky,bolení příška nebo se bál doktorů když sme leželi v nemocnici),tak zabere,když si lehne na mě,obejme mě,já ho hladém po zádech,šeptám mu konejšivá slova a tak je nám oboum nejlíp.Prostě musí cítit že jsem s ním,ten pocit jistoty,lásky a porozumění…

 25. Když je náš Adámek neklidný, uklidní ho moje náruč, nošení v náruči nebo nosítku, případně i bílý šum, když např. nemůže usnout. 🙂

 26. Na nase miminko zabira pevne zavinuti do zavinovaci perinky, tiche zpivani a pusinky na celicko, pri kterych zavira oci a nakonec je zavrene necha a usne 🙂

 27. moc bych si ho přála pro kamarádku Věrušku, kteráý čeká už třetí mimčo, aby se trošičku vyspala a nezbláznila se, protože ti dva rarášci dávají pěkně zabrat a třetí je na cestě

 28. Pingback: SOUTĚŽ - MyHummy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *