Gynekolog:

“Radši si jděte zaběhat, než abyste chytla v MHD chřipku!”

2_image

Mám za sebou velký ultrazvuk na klinice v Dejvicích. Všechno je v pořádku! Olda byl se mnou, takže nejen, že prcka poprvé viděl a už i slyšel jeho srdíčko, ale dozvěděl se, že z 99% to bude kluk.

A protože jsem opět u jiného lékaře, a co doktor, to jiný názor, ptáme se na běhání v těhotenství. Vysvětlujeme panu gynekologovi, že se setkávám s velkou vlnou nesouhlasu, někdy až opovržení. Konečně jsem se ale dočkala podpory a odpovědi, jakou jsem očekávala (nebo spíš chtěla slyšet?).

Gynekolog: “Nechápu váš dotaz, proč byste nemohla běhat? Kde je problém? Vše je v pořádku. A jestli jste na to byla zvyklá a dělá Vám to dobře… Jen poslouchejte své tělo.”

Olda: “No ale Aničky doktorka tvrdí, že se to nesmí, že si koleduje o potrat. Jsem samozřejmě na straně manželky, běhám s ní, snažím se jí v tom co nejvíc podpořit, ale taky se bojím.”

Gynekolog: “Paní doktorku znám, ona je trošku stará škola, ta by nejradši, aby žena ležela doma s nohama nahoře. Ale já vám něco řeknu, když bude něco v nepořádku s plodem, můžete ležet týdny a stejně potratíte. Během to neovlivníte. To bych se víc bál chřipky! Radši, ať se jde Vaše žena proběhnout ven na čerstvý vzduch do přírody, než aby v MHD chytla chřipku! Měl jsem tu maminku, která ještě v šestém měsíci zvedala 150 kg na nohy!”

Ano! Konečně mi to potvrdil nějaký odborník!

Můžu běhat!

Gynekolog: “Radši si jděte zaběhat, než abyste chytla v MHD chřipku!”

Post navigation


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *