Erika Partyková – aktivní až do porodu

image1

Medailonek

Jméno: Erika Partyková

Věk: 38 (5. 4. 2016)

Děti: Ema (9 let) a Nela (2 měsíce)

Jsem diplomovaná textilní a oděvní výtvarnice, záhy po studiu jsem nastoupila jako stylistka pro tituly v bývalém vydavatelství Stratosféry. Po 11ti letech velmi aktivní praxe jsem z pozice stylisty pro Harper´s Bazaar, Dolce Vitu a Cosmopolitan přešla na post módní redaktorky časopisu Glanc, kde stále setrvávám. Další mou aktivitou je poradenství a tvorba osobních stylingů českým osobnostem. Spolupracuji na vizuálech vlasových salónů (Petra Měchurová, Red salon) a na komerčních projektech firem (Palladium, Škodovka, mobilní operátoři).

Na okamžik jsem si „odskočila“ i do sféry bytového designu, a to projektem emagame, který byl dokonce nominován na cenu Czech Grand Design. Jde o dřevěnou dětskou dekorační sadu pro děti ve věku 4-10let. www.emagame.cz

 

Dotazník

  1. Co si myslíš o sportu a zejména pak o běhání v těhotenství?

Jen to nejlepší! S běháním pravda nemám žádnou osobní zkušenost, pokud tedy pominu rychlotemto podobné běhu, které jsem musela zvládat po dobu mého těhotenství. Díky sportu jsem získala potřebnou kondičku pro vrchol těhotenství, takže jsem mohla být aktivní bez omezení až do samotného porodu. Věřím, že právě díky mé pravidelné aktivitě jsem ustála porod a následnou poporodní rekonvalescenci v naprosté pohodě jak fyzické, tak i psychické.

  1. Jakému sportu jsi se v těhotenství věnovala? A jak často?

Pokud čas dovolil, tak ideálně každodenně, a to józe. Samozřejmě, abych mohla praktikovat jógu i s bříškem, předcházela tomu nutná úprava cviků po konzultaci s odborníkem, abych sobě ani mimču nijak neublížila.

  1. Proč by sis to bez sportu nedovedla představit, co ti dával / dává?

Obyčejnou radost z pohybu a uspokojení z vědomí, že jsem se třeba posunula v pozicích zase dále a udělala tak to nej po své tělo. Vlastně musím přiznat, že se mi jóga stala drogou, bez které se jen těžce obejdu, a to platí především pro mou tělesnou schránku, která díky pravidelnému cvičení nezná bolest zad ani kloubů způsobenou prací na pc. Ostatně jistě i mé holčičky ocení, že jejich máma díky „dobrému stavu“ stačí tempu a potřebám, které ve svém věku mají.

image2 image3

 

Erika Partyková – aktivní až do porodu

Post navigation


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *