9. týden (5. – 11. 2. 2016)

 

Co se děje v těle

Při vyšetření ultrazvukem lze zjistit tlukot srdce. Dále se formují oči, uši, ústa nos, rty, jazyk a zuby miminka. Jasnější obrysy získávají dlaně a prsty. Z pohlavních žláz se začínají vyvíjet vaječníky nebo varlata. Objevují se první svaly. V tomto týdnu definitivně mizí ocásek plodu a plod začíná vypadat jako dítě.

Těhotenství na vás není vůbec znát, ale i přesto si můžete všimnout, že vám jsou kalhoty těsnější. Také vaše prsy jsou plnější, s rýsujícími se žilkami, na pohmat citlivé, prsní dvorec a bradavky tmavnou. 

Velikost plodu: 22 až 30 mm

 

Jak to prožívám já

Už nějakou dobu nemůžu nosit kalhoty, prostě jsou mi nepříjemné. Většinou volím legíny a nějaké delší tričko nebo šaty a svetr. Ačkoliv se všude píše, že těhotenství na vás ještě nikdo nepozná, začínám mít pocit, že budu výjimkou. Obzvlášť večer, kdy se mi břicho úplně vyvalí. Posílám fotku kamarádce, nestačí se divit, prý takový pupek měla až tak ve čtvrtém měsíci. Ano, já jsem ve druhém, ujišťuji ji a jsem vděčná, že mě manžel každý večer maže drahým olejem proti striím.

9. týden

9. týden

Post navigation


Jeden komentář k “9. týden

  1. Dobrý den,

    vím, že je tento příspěvek starší, ale jsem Vám strašně vděčná za Vás blog. Nejsem tak aktivní a teď v prvním trimestru moje aktivita klesla, protože přijdu z práce a jdu spát, ale velmi mě motivujete. Dnes končím 9. týden a večer mám taky vyvalené bříško. Ne tedy jako jste měla Vy (omlouvám se, trochu mě to těší, nejsem tak štíhlá :-D), ale taky mám! A některé džíny, do kterých jsem konečně zhubla, tak je už zase nemůžu nosit, tlačí, i když na kila mám pořád stejně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *