8. týden (29. 1. – 4. 2. 2016)

 

Co se děje v těle

Rychle se formují ruce, uši a objevují se rysy obličeje. Hlava je stále větší než tělo a je skloněná těsně k srdci. Miminko se hýbe, ale vy ho ještě cítit nemůžete. Rozvíjí se systém dýchání a objevují se zárodky pohlavních žláz. Začínají vznikat plíce a žaludek, pod kůží je patrná sít krevních cév.

Velikost embrya: 14 až 20 mm

 

Jak to prožívám já

Mám za sebou první návštěvu gynekologa, těhotenství je potvrzené a zatím je vše v pořádku. Naše dovolená na Filipínách je ale ohrožená. Ne že by mi ji lékař zakázal, ale obává se, že ten termín vůbec není vhodný, protože budu zrovna končit první trimestr, což znamená, že mě čekají ta nejdůležitější vyšetření. Zatím ale nic nerušíme.

V pátek jsme byli na večeři s mojí mamkou, sestrou a jejím přítelem, slavila jsem narozeniny. A protože nemůžu alkohol, alespoň ne v takové míře, v jaké by si moje sestra na narozeniny představovala, jdeme s pravdou ven. Všichni mají radost a pijí i za mě. Do postele se dostávám až někdy po jedné, což je pro mě v posledních dnech úplné sci-fi. Od té doby, co jsem těhotná, chodím spát nejpozději v 11.

V sobotu, v den mých narozenin, mě Olda překvapil vstupenkami na koncert Ellie Goulding. Máme to i s cateringem, ale ten si užívá jenom můj manžel, protože většina občerstvení je maso, které stále ještě nesnesu. Koncert byl krásný, ale domů se opět dostáváme až někdy v jednu, kdy už melu z posledního. Skoro celou neděli prospím, tentokrát vynecháváme i náš pravidelný víkendový běh. A ani v pondělí nejsem schopná vstát, ruším schůzky a pracuji z domova. Na dvě akce za sebou jsem už asi moc stará. Nebo moc těhotná.

 

Ellie

 

8. týden

Post navigation


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *