7. týden (22. – 28. 1. 2016)

 

Co se děje v těle

Vývoj embrya se na chvíli zpomaluje, ale velmi rychle začíná růst hlava, vyvíjí se mozek. Miminku se také vytváří obličej, společně s orgány čichu, zraku a dolními končetinami. Plod skloní obličejovou část k srdci do podoby písmene C. Pokračuje i vývoj důležitých orgánů, téměř před dokončením jsou játra, ledviny, střeva a vnitřní pohlavní orgány.

Velikost: embryo měří přibližně 4 až 8 mm

 

Jak to prožívám já

Ranní nevolnosti mám sice zmáknuté, ale čím dál častěji mi bývá špatně i přes den. A tak se snažím každé dvě hodiny něco malého sníst a na radu kamarádky pořizuji zázvorové bonbony. Zázvor přitom nesnáším, takže si říkám, jestli jsem do teď nezvracela, teď mě to nemine.

Ve čtvrtek jsme s maminkou odletěly na náš plánovaný prodloužený víkend do Barcelony. K doktorovi jsem objednaná až na konci měsíce, tak aspoň uvidím, jestli výlet prckovi neublížil. Samozřejmě jsem si dopředu nastudovala, jestli můžu letět, že mám sedět do uličky blízko toalety a ať půjdu kamkoliv, měla bych mít u sebe stále nějakou vodu, sušenky a nejlépe i moje “oblíbené” zázvorky. O tom, jak jsme se měly a jak jsem to zvládla, se dočtete v samostatném příspěvku.

Barca

 

7. týden

Post navigation


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *