6. týden (15. – 21. 1. 2016)

 

Co se děje v těle

Začátkem tohoto týdne plodu začíná pulzovat srdce, rozvoj embrya je velmi rychlý. Lze vidět obrysy rukou a nohou, páteř a pupeční šňůru. V tomto týdnu se také začínají tvořit nos, ústa a uši, uvnitř těla střeva a první tkáně budoucích plic.

Velikost embrya: od temene po zadeček asi 2 až 4 mm

 

Jak to prožívám já

V neděli jsme si sice s Oldou byli opět zaběhat, ale v pondělí nejsem schopná vstát z postele, natož jít do práce. Ranní kocovina, jak mým nevolnostem říkám, udeřila v plné síle. Zatím jsem ještě nezvracela, ale tohle tomu určitě slušně konkuruje. Celý den jen ležím a pospávám.

Ačkoliv jsem myslela, že se na internetové diskuse nikdy nepodívám, jelikož se ranní kocovina opakuje, hledám tam řešení svých problémů. Velmi opakující rada je, abych se najedla ještě dřív, než vstanu. A má to něco do sebe, nejen, že mi od této chvíle chystá manžel snídaně do postele, ale nevolnosti se opravdu zlepšily.

Cítím se tak dobře, že si i v týdnu po práci jdu zacvičit do fitka. Sice mám pocit, že jsem strašně neohrabaná a každý si musí ťukat na čelo, co tam dělám, ale Olda mě ujišťuje, že na mě nic vidět není. Cvičím pravidelně už několik let, tentokrát ale vynechávám náročné kardio a cviky na břicho. Po kilometrovém zahřátí na páse se zaměřuji na nohy, zadek, ruce, záda a ramena.

IMG_4255 IMG_4258

 

6. týden

Post navigation


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *