5. týden (8. – 14. 1. 2016)

 

Co se děje v těle

V tomto týdnu byste si měla všimnout, že chybí pravidelná menstruace. Z různých druhů buněk se začíná vyvíjet malý zárodek plodu. Začíná se formovat páteř. Vytvořilo se srdce zárodku a začal fungovat krevní oběh.

Velikost embrya: od temene po zadeček měří asi 1,25 mm. 

 

Jak to prožívám já

O tom, jak jsem zjistila, že jsem těhotná, jsem psala samostatný příspěvek. Kromě Oldy se to ale musela dozvědět i moje máma. K Vánocům jsem jí totiž dala voucher (zatím jen ručně vyrobený) na společný prodloužený víkend v budapešťských termálech. Jenže na lázně, hromadné koupele a sauny teď můžu zapomenout, a tak měním plány a mámu zvu na prodloužený víkend do Barcelony. Španělsko ji ale nechává chladnou, větší radost má z té druhé novinky, že bude babičkou.

Kromě klasických příznaků, které jsem mylně vydávala za předzvěst blížící se menstruace, jsem neskutečně unavená. Jdu spát i během odpoledne po práci nebo před víkendovým během. Špatně mi zatím není, žádné jiné obtíže nepociťuji, takže v neděli vybíháme s Oldou na zkušební krátký okruh 4,5 km. Hned po pár metrech jsou jasné dvě věci, zaprvé, na tempo 5min na kilometr musím zapomenout, zadruhé, jestli mi takhle rychle porostou prsa, měla bych si na běhání pořídit větší a lepší podprsenku.

leden

5. týden

Post navigation


Jeden komentář k “5. týden

  1. Děkuji, za tyhle články. Zjistila jsem, že jsem těhotná cca 5tt. a jsem zvyklá aktivně posilovat alespoň 3x týdně a jezdit na kole. Díky vašim článkům jsem více v pohodě a věřím, že těhotenství budu moc dále sportovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *