4. týden (1. – 7. 1. 2016)

 

Co se děje v těle

Je rozpoznatelný základ tvořící se vnitřní plodové blány a vnějšího zárodečného obalu. Vznikající vnitřní plodová blána začíná plnit funkce systémů dýchání a trávení. Později tyto funkce převezme placenta, která se začala formovat v tomto týdnu. V krvi už je patrný těhotenský hormon, testy však v tomto období ještě nebývají zcela spolehlivé.

Na konci 4. týdne již část maminek pociťuje některé příznaky těhotenství, jako je např. citlivost prsů, nevolnost nebo zvracení. Příznaky těhotenství jsou však v tomto týdnu často podobné příznakům blížící se menstruace. V době, kdy se vajíčko snaží uhnízdit v děložní sliznici, můžete totiž také zaznamenat slabé krvácení, které je způsobeno narušením drobných cévek ve sliznici. Někdy je toto krvácení také zaměněno se slabou menstruací.

Velikost embrya: od temene po zadeček měří asi 0,36 až 1 mm

 

Jak to prožívám já

Během vánočních svátků jsme se s Oldou docela dali dohromady, a tak jsme Silvestr strávili u přátel. Žádná velká party se ale nekonala. Pořád jsem se necítila nejlíp, takže jsem ani moc nepila a spát jsme šli relativně brzo. Ráno s prvním dnem roku 2016 na mě padl splín, nejen, že nejsem těhotná, ale kvůli nemoci jsem přišla o důležité dny běžecké přípravy na maraton, který bych si letos chtěla zaběhnout.

Začala jsem cítit klasické “premenstruační syndromy” (bolest podbříšku, prsou a hlavy),  je jasné, že to zase dostanu. Olda vycítil mé zklamání a zavelel, že to chce dovolenou! Teplo a sluníčko nám pomůže fyzicky i psychicky. A tak jsme začali rok 2016 tím, že jsme si koupili letenky na Filipíny. Na 3.-20. března.Filipíny

4. týden

Post navigation


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *