37. týden (19. – 25. 8. 2016)

 

Co se děje v těle

Na konci 37. týdne těhotenství je dítě považováno za donošené, tzn. že jeho plíce jsou již plně vyvinuty a umožňují samostatné dýchání po porodu. Od tohoto týdne se děloha již obvykle nezvětšuje, pouze se s růstem dítěte snižuje množství plodové vody.

Co se týká vývoje jednotlivých orgánů dítěte, tak lebka i mozek se stále vyvíjí, stejně jako prsní bradavky, které jsou na povrchu hrudníčku mírně nadzvednuty. Miminko má na hlavě asi 2,5 centimetru dlouhé vlásky. 

Miminko měří: 46 – 49 cm

Váha: 2800 – 3000 g 

 

Jak to prožívám já

Náročný týden! A tentokrát ne pohybově, ale pracovně. Čím víc se termín porodu blíží, tím větší mám pocit, že toho musím ještě strašně moc stihnout a zařídit. I když nepochybuju o tom, že to všechno budu zvládat i po porodu 🙂

Nevynechala jsem ale pravidelný kilák v bazénu s maminkou a stihla jsem i jedno fitko, 2 km pás a dvě kola kruháče. A taky už cvičím s Aniballem! Ufff, kam se snad hrabe fitko 😀 Je to pěkně náročný! Nebudu lhát, bolí to, ale na druhou stranu je to vážně skvělá věc! Aspoň trošku vím, do čeho jdu. A věřím, že to může hodně pomoct. Určitě pak napíšu podrobnou recenzi!

IMG_7034 IMG_7063

37. týden

Post navigation


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *