35. týden (5. – 11. 8. 2016)

 

Co se děje v těle

Fyzický vývoj dítěte je téměř ukončen. Ledviny a játra jsou plně vyvinuté a funkční. Následující týdny do porodu bude už dítě pouze růst a přibírat. Děloha zaplnila téměř celou břišní dutinu maminky a dosahuje téměř k dolnímu žebernímu oblouku. Je nejpravděpodobnější, že v této době se miminko otočilo hlavou dolů. Pokud ještě není otočené, zeptejte se svého lékaře na šetrný způsob, jak pomoci miminku obrátit se. Drtivá většina dětí narozených v tomto týdnu přežije bez většího problému.

Miminko měří: 46 – 48 cm

Váha: 2500 g 

IMG_6750 

Jak to prožívám já

To byl zase akční týden! Za posledních 8 dní jsem byla 5x cvičit 🙂 Jeden by řekl, že už budu pomalu slábnout, ale mám pocit, že je to naopak 🙂 Nechápe to ani můj Olda, který se mnou statečně zvládá všechny tréninky ve fitku. A musím ho pochválit, série výpadů a dřepů už dává bez odpočinku, třesoucích se nohou nebo remcání 🙂 A tak jsem to posunula o level výš, k výpadům jsme přibrali činky a dřepy děláme na bosu 🙂

Plavat jsme byli s mamkou tentokrát v sobotu, poprvé jsem zaznamenala, že prcek byl při sportu vzhůru, takže jsem se občas musela smát, protože mi přišlo, že končetinami mácháme společně.

Pomalý přechod do devátého měsíce jsem oslavila jak jinak než sportem, posledním společným tréninkem s mojí instruktorkou Radkou Vandasovou. A dostala jsem pochvalu, prý spoustu cviků zvládám pořád lépe, než některé nětěhotné 🙂

A taky jsem byla na poslední kontrole u mojí gynekoložky. Oznámila mi, že nemám streptokoka, takže nemusím brát antibiotika. A od příště už si mě přebírá porodnice! Jupí! Na to se těším, protože moje porodní asistentka má úplně odlišný názor na pohyb v těhotenství, jsem vděčná za její podporu!

IMG_6736 IMG_6768

35. týden

Post navigation


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *