31. týden (8. – 14. 7. 2016)

 

Co se děje v těle

Miminko dosahuje dvou třetin porodní délky. V následujících týdnech ho čekají především velké přírůstky na váze. Mezi 31. a 40. týdnem přibere zhruba 2 kg, tj. v průměru přes 200 g týdně.  Tělo, ruce i nohy se obalují tukem a dítě se začíná podobat novorozenci. Dítě se nyní hodně pohybuje, což vám může ztěžovat spánek, a dokáže již otáčet hlavu ze strany na stranu (za zvukem, světlem nebo jen tak). Nehty jsou patrné i na prstech nohou. Miminko částečně dokáže řídit svou termoregulaci. Množství plodové vody dosahuje kolem 800 – 1000 ml, poté začne její množství pomalu klesat (na cca 600 ml v době porodu). Miminko plodovou vodu polyká a zase do ní močí. Plodová voda se však neustále obměňuje.

Miminko měří: 40-42 cm

Váha: 1600 g 

 

Jak to prožívám já

Konečně jsem se dočkala dalšího ultrazvuku a viděla našeho prcka. Všechno je v pořádku! Jen je zase trošku větší, než by měl být 🙂 Ve 30tt by měl mít do 1,5 kg, ale náš “mrňousek” má už skoro dvě 🙂 A jelikož podle informací viz výše by měl přibrat ještě dvě kila, začínám se čtyřkilovým cvaldou počítat 🙂 No co, já měla skoro pět 🙂

Kvůli kontrole na gynekologii jsme šly s mamkou plavat až v sobotu. A jelikož jsem se cítila výborně, i když byla venku vedra, vyrazila jsem cvičit i v neděli a v úterý. V obou dnech mi dělal doprovod Olda, začali jsme kardiem na běžeckém pásu (2 km), pak pokračovali dvěma koly kruhového tréninku a nakonec se protáhli.

Každý druhý se mě ptá, jak zvládám ta vedra? A co já na to? No potím se, jako všichni 🙂

IMG_6341

 

31. týden

Post navigation


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *