30. týden (1. – 7. 7. 2016)

 

Co se děje v těle

Denní rytmus miminka se stabilizuje, můžete počítat jeho pohyby v průběhu dne. Během aktivní fáze by mělo být přibližně 10 pohybů za hodinu. Doba spánku a aktivity se může střídat po 30 minutách. Miminko už rozpoznává hlas maminky. Zrak dítěte se zlepšuje a dítě nyní rozlišuje světlo a tmu. Nehty na ručičkách začínají dosahovat k volným okrajům prstů, na nohou mají mírné zpoždění. Množství plodové vody dosahuje svého maxima (okolo 800 ml) mezi 28. a 32. týdnem těhotenství. Poté její množství opět pomalu klesá. V termínu porodu je plodové vody zhruba 600 ml.

Miminko měří: 38-40 cm

Váha: 1250-1400 g 

 

Jak to prožívám já

Definitivně nemám cukrovku, uff! Musela jsem na opakování testu a tentokrát jsem to už nebrala na lehkou váhu. Zatímco minule jsem si pár hodin před testem dala Magnum :), tentokrát jsem se cukru vyhýbala raději už dva dny předem. Takže jsem konečně měla možnost ochutnat ten super sladký drink – a kupodivu mi to vůbec nevadilo. Raději jsem to tam kopla na ex, abych neměla možnost přemýšlet nad tou chutí. Sestřička nechápavě kroutila hlavou a ptala se, jestli to bylo sladké, jestli tam nezapomněla dát ten cukr 🙂 Sladké to bylo, ale určitě ne tolik, aby se to nedalo vypít nebo jsem se dokonce musela bát, že to vyhodím zpátky.

Hodně lidí se mě ptá, jestli mě už nezačala bolet záda. Naštěstí musím zaťukat, nebolí mě nic. Možná je to pravidelným plaváním a cvičením. Nevynechala jsem ani tenhle týden. Kilák s mamkou v bazénu a po měsíci cvičení s trenérkou Radkou Vandasovou.

Od pondělí do středy jsme s Oldou vypadli z Prahy, nadýchat se čerstvého vzduchu. Jak jsme si užili Vary a Mariánky? To se dočtete v dalším článku 🙂

IMG_6110 Vary & Mariánky 2016 (6)

30. týden

Post navigation


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *