25. týden (27. 5. – 2. 6. 2016)

Co se děje v těle

Miminku rychle roste svalstvo a tlukot jeho srdce je silnější. Lze cítit, že občas kopne. Kostra dítěte pokračuje v rozvoji a lebeční kosti tvrdnou. Tenké tělíčko dítěte se nyní postupně začíná obalovat tukem. Kůže je stále trochu zvrásněná, ale dítě se čím dál tím více podobá novorozenci. Některým dětem již v této fázi vývoje rostou vlasy. Miminko začíná mrkat očima, což je reakcí na vnější dráždění, například nečekaný hluk.

Miminko měří: 30 až 35 cm

Váha: 700 g

 IMG_5588 IMG_5589

Jak to prožívám já

Páni! 5 dní v pohybu v tomto týdnu, to jsem si ve 25. týdnu nevysnila ani já, “závislák” na sportu! V pátek jsem byla s maminkou opět na plavání, v sobotu jsme s Oldou ušli v pražské zoo asi 10 kilometrů a na neděli jsme si naplánovali jen “procházku”. Chtěli jsme si dát aspoň 10 kilometrů, ale nakonec z toho byl regulérní běh na 7 km! Tolik jsem neuběhla od února! Cítila jsem se skvěle! A vydrželo mi to i po zbytek týdne, kdy jsem stihla ještě 2x fitko!

IMG_5540 IMG_5606

 

 

 

 

 

 

 

Poslední květnový den jsem mrkla na statistiku mého běhu. Na podzim, když jsem ještě nebyla těhotná, jsem běhala skoro 50 km měsíčně s tempem pod 6 minut / kilometr. Od té doby to šlo se mnou “logicky” z kopce 🙂 Jenže! Neumím si to vysvětlit, cítím se líp a líp, takže, i když jsem výrazně zpomalila, počet kilometrů v květnu narost a vrátil se na podzimní hodnoty! To by bylo, aby mi ta kondička nepomohla při porodu! 🙂 

IMG_5652 IMG_5615

25. týden

Post navigation


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *