22. týden (6. – 12. 5. 2016)

 

Co se děje v těle

Dítě nyní vypadá téměř jako novorozenec, ale je stále velmi malé. Kůže je zvrásněná, protože největší část podkožního tuku se vytvoří až ve 3. trimestru těhotenství. Zřetelné jsou již rty, víčka a obočí. V dásních rostou zárodky mléčných zubů.  Dokončen je vývoj očí, pouze duhovka ještě nemá barvu. Na hlavě plodu se začínají objevovat vlasy a ručičky miminka již mohou zachytit např. pupeční šňůru. Na prstech rukou má už nehty, které mohou růst tak rychle, že je bude potřeba hned po narození ostříhat, aby se jimi spolu s neopatrnými pohyby miminko nepoškrábalo.

Miminko měří: 28 až 32 cm

Váha: 350 až 420 g

 

Jak to prožívám já

To byl zas nabitý týden! V pátek jsme byly s mamkou plavat, v sobotu jsem dostala předčasný dárek k svátku – koncert Hanse Zimmera v O2 areně a v neděli jsem šla podpořit Oldu do centra, běžel maratonskou štafetu. To bych ale nebyla já, aby mě nesvrběly nohy, takže jsem si s ním, vedle po chodníku dala alespoň 4,5 km. Pořád na mě volal, že běžím rychle, ať zpomalím, já mu to zas oplácela voláním, že když může takhle mluvit, může běžet rychleji! 🙂 Okolní běžce jsme rozesmáli.

V pondělí jsem měla volno, vyrazily jsme s holkama na nákupy do Drážďan. Konečně jsem mohla umlčet okolí, které se stále ptalo, jestli už mám pro malého něco nakoupeno 🙂

V úterý jsem absolvovala závod – Hostivařskou pětku na golfovém hřišti, tentokrát ale s další těhotnou. Skvělý pocit, nebýt v tom sama! 🙂 Zuzka je o 14 dnů v těhotenství napřed, ale očividně v lepší kondici, porazila mě s přehledem! Více o tom si můžete přečíst v následujícím samostatném článku.

IMG_5222 IMG_5245 IMG_5260

IMG_5271

22. týden

Post navigation


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *