21. týden (29. 4. – 5. 5. 2016)

 

Co se děje v těle

Vstupujete do 6. lunárního měsíce. Tímto týdnem jste také vstoupila do druhé poloviny vašeho těhotenství. Děloha nyní dosahuje mírně nad pupek a začíná utlačovat žíly v malé pánvi. Kvalita vlasů i nehtů se zlepšuje. Již jednoznačně cítíte pohyby vašeho děťátka a vývoj placenty je definitivně ukončen. Pokud jste k dítěti dosud nemluvila, začněte k němu promlouvat, protože miminko vás už slyší! Oči má stále zavřené, ale na prudké světlo poblíž břicha maminky může reagovat. Miminko stále častěji zaujímá své nejoblíbenější polohy, u dívek se vytvořila děloha, varlata chlapců začala sestupovat, ale stále se nacházejí u zadní stěny břicha – v místě, kde se u děvčat nacházejí vaječníky.

Miminko měří: 20 až 28 cm

Váha: 230 až 300 g

 

Jak to prožívám já

Mám za sebou další velký ultrazvuk, vše je v pořádku, jen prcek je čím dál větší. V tomto týdnu by měl mít do 300 g – má 390 a měří přes 30 centimetrů 🙂 Původní termín porodu 15. 9. mi tak posouvají na první zářijový týden. Říká se, že když žena v těhotenství zobe vitaminy, má pak velké dítě. Já nic neberu. Ale můj Olda tvrdí, že to je pivem a pravidelným okysličováním při běhu 🙂 Tak třeba na tom něco je!

V pátek jsme byly s maminkou zase plavat. Obě, jedna těhotná, druhá důchodkyně, jsme daly 1,5 km! Sobotu jsem měla pracovní, ale na 1. Máje jsme s Oldou vyběhli. Sice jen 4,5 km, ale za půl hoďky, což stále považuji za úspěch 🙂 A v pondělí a ve čtvrtek jsem byla ve fitku, trošku běhala, spíš ale lehce posilovala. Takže akční týden.

A to jsem ještě navštívila kynezioložku Elišku Peterkovou (http://www.kineziotaping-praha.cz), která mě učila tejpovat břicho! O tom ale více v některém příštím článku.

IMG_5127 IMG_5148

 

 

21. týden

Post navigation


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *