19. týden (15. – 21. 4. 2016)

 

Co se děje v těle

Začínají se rozvíjet potní žlázy miminka a tuková tkáň, jejímž pozdějším úkolem bude zajišťovat termoregulaci. Vytváří se v oblasti krku, hrudní kosti a kolem ledvin. Již se vyvinuly řasy a obočí. Miminko již dobře slyší a začíná si zvykat na ozvěny srdce a také na váš hlas. V hlavové části, resp. v ústní dutině, dochází k vytváření základů prvních zoubků, tedy mléčných. 

Velikost plodu (od hlavy k hýždím): 20 až 25 cm

Váha: 230 až 300 g

 

Jak to prožívám já

Tohle byl hodně hektický týden, ale já to mám vlastně ráda, stále v běhu 🙂 Četla jsem, že miminko už vnímá denní rytmus maminky… Tak to se asi hodně diví 🙂 Na druhou stranu si aspoň zvykne.

Jsem ráda, že jsme se z Dubaje vrátily v sobotu, měli jsme tak ještě zbytek víkendu na aklimatizaci. A v neděli jsme si mohli jít zaběhat. Krátká trasa 4,5 km před úterní štafetou. Ta byla pro mě nezapomenutelným zážitkem! Ještě stále z ní čerpám pozitivní energii! A hned ve středu jsem byla na kontrole, sice bez ultrazvuku, ale vše je v pořádku, navíc konečně jsem začala přibírat na váze! 3 kila jsou nahoře, což je prý akorát 🙂 Nic nám tak nezabránilo vyrazit ve čtvrtek do fitka, 3 km pás, trošku posilování a hlavně protažení a pár cviků na míči – začínají mě bolet záda, asi si ho budu muset koupit i domů.

Devatenáctý týden jsme završili na večeři v Babiččině zahradě, po tolika aktivitách jsem musela doplnit pár kalorií a vitamin C 🙂

IMG_4994 IMG_5064

19. týden

Post navigation


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *