17. týden (1. – 7. 4. 2016)

 

Co se děje v těle

Miminko nacvičuje dýchání a provádí dýchací pohyby hrudníkem. Živiny potřebné pro vývoj přijímá prostřednictvím placenty. Dítě už slyší zvuky z okolí maminky a výrazné zvuky s ním mohou trhnout. Rostou mu řasy a obočí. Plod čile pohybuje končetinami, při vyšetření ultrazvukem jej často nachytáme, jak si cucá paleček na ruce nebo dokonce na noze.

Velikost plodu (od hlavy k hýždím): 140 až 200 mm

Váha: 125 g

 

Jak to prožívám já

Konečně mi začíná být po té dlouhé nemoci lépe! Sice mě stále trápí rýma a občas zakašlu, ale asi už jsem si na to zvykla. Každopádně páteční plávání s maminkou ještě raději o týden odkládám.

V sobotu 2. dubna jsem zamáčkla slzu, ne kvůli prvním pohybům miminka, které začínám cítit, ale protože nejsem na startu pražského půlmaratonu 🙂 Asi i kdybych nebyla nemocná a měla víc natrénováno, neriskovala bych. Moc dobře si pamatuji, jak mě to loni vyčerpalo. Pro tělo už je to opravdu zátěž, natož, když bych s sebou měla ještě “doprovod”.

Olda si všiml, jak ten závod prožívám, jak mi chybí pohyb (nic jsem nedělala už 3 týdny!!), a tak v neděli zavelel, že jedeme na výlet! A protože jsem ho už dlouho chtěla vzít na Ameriku, spojili jsme to s Karlštejnem a menší procházkou. Sice jsem toužila po tom, abychom si tuhle trasu jednou zaběhli, ale teď ten správný čas určitě není. Zaparkovali jsme pod hradem, dali si k němu výšlap a pak pokračovali přes Dub Sedmi bratří k Malé Americe, Mexiku, Velké Americe a zpátky. Nakonec z toho bylo 16 kilometrů! Po nemoci a naprostém nicnedělání docela slušná procházka 🙂 Ještě druhý den jsem tu dálku a kopce cítila!

V týdnu jsem měla hodně práce, ale ve čtvrtek jsem se hecla a vyrazila do fitka. Za 14 dní běžíme štafetu – ve čtyřech každý 5 km, tak bych se měla trošku rozběhnout. Pás v posilovně mi ale lesy nenahradí, a tak se po třech kilometrech přesouvám k činkám.

IMG_4695 IMG_4736

17. týden

Post navigation


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *