14. týden (11. – 17. 3. 2016)

 

Co se děje v těle

Pokračuje vývoj střevního systému plodu, vyvinul se žlučník a krk miminka je jasně patrný. Kůže je růžová, průhledná a velmi jemná. Objevují se první příznaky kostní hmoty kostry a začínají se formovat plíce. Na konci třetího měsíce jsou některé svaly natolik vyvinuté, že se dokáží stáhnout. Pohyby těla jsou ale ještě natolik slabé, že je matka zatím nepociťuje. 

Velikost plodu (od hlavy k hýždím): 80 až 90 mm

Váha: 20 až 27 g

 

Jak to prožívám já

Všude se píše, že v těhotenství je nejlepší plavání, a tak jsem se ho rozhodla do svého tréninkového plánu také zařadit. A protože jsme mojí mamče dali k Vánocům voucher na plavání, domluvila jsem se s ní, že budeme chodit spolu. Jediné, co jsem řešila, jestli mi nemůže ve veřejném bazénu hrozit nějaká infekce. V lékárně mi ale doporučili speciální probiotické tampony. Dvě stovky za dvanáct kusů mi teda přišly dost, ale podstatné je, že fungují. Hoďka v bazénu strašně rychle utekla, naštěstí tam v pátek dopoledne nikdo nebyl, uplavala jsem něco přes kilometr a pak jsme si s mamčou zašly na oběd.

Trochu jsem se bála, že se druhý den nehnu, ale naopak mi bylo skvěle, takže jsme s Oldou vyrazili na krátkou (4 km), ale velmi výživnou trať. Za týden nás totiž čeká Běh přes ty Tydýty, což znamená samé kopce.  A ty jsme zatím moc netrénovali. Chvilkama to teda bylo utrpení – zatímco první kilometr jsme zvládli pod šest minut, třetí trval osm, přesto jsem byla spokojená. Až do cíle jsem se nezastavila.

12_image 6_image

 

14. týden

Post navigation


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *