13. týden (4. – 10. 3. 2016)

 

Co se děje v těle

V tomto týdnu těhotenství střeva plodu zaujímají trvalou pozici v břišní dutině a ledviny začínají produkovat moč, která se vylučuje do plodové vody. Končí první trimestr gravidity.

Velikost plodu (od hlavy k hýždím): 60 až 80 mm

Váha: 14 až 20 g

 

Jak to prožívám já

Ne, tenhle příspěvek nepíšu z naší vysněné dovolené na Filipínách, museli jsme to zrušit. Místo pláže si užívám další a další vyšetření a hodiny v čekárnách. Krev mi sice vzít stihli, ale na 4. 3.  mě objednali na tzv. velký ultrazvuk, při kterém se zjišťují případné vady miminka. Dřív se udělat nedal, později by už prý mohlo být pozdě. Samozřejmě kvůli miminku jsme oželeli i peníze za letenky, hlavně, aby bylo vše v pořádku.

Na tom hlavním ultrazvuku jsem strávila půl hodiny, prcek tam sebou tak mrskal, že ačkoliv to byla ze začátku sranda (udělal i kotrmelec), doktorka nemohla nic změřit. Takže alespoň našla nosní kůstku, pak náznak toho, že by se mělo jednat o kluka. A konečně mi pustila jeho srdíčko. Tepovka 180, jestli jsem prý k nim do ordinace neběžela. Ne, naopak, jela jsem taxíkem, protože mi ujel autobus. Docela mě vyděsila. Říkala, že je to snad jen tím, jak tam sebou šije. Ale že by radši, abych se objednala na kliniku k jejímu manželovi, má prý lepší a udělá si na mě víc času, kdyby tam malej chtěl zase předvádět nějaké kaskadérské číslo.

Tak to mě úplně rozhodilo, testy se nedaly dokončit a ještě má takovou tepovku. Ruším první plavání s mámou, pracovní oběd i večeři s kamarádkou a jdu domů, zaspat to. Z deprese mě ale hned v sobotu vytáhne Olda, přesvědčí mě, že běh mi pomůže. A ačkoliv jsme si dali jen malou 4,5 km trasu, měl naprostou pravdu. Zase se mi potvrdilo, že běh je nejlepší lék.

13_image

 

 

 

13. týden

Post navigation


Jeden komentář k “13. týden

  1. Docela mě zaráží, že onen ultrazvuk nešel posunout. Já jsem měla první vyšetření v 10.týdnu, další mám plánované až po ukončeném 14.týdnu.
    Jinak moc gratuluji ke krásnému miminku!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *