12. týden (26. 2. – 3. 3. 2016)

 

Co se děje v těle

Rozvíjí se svalstvo miminka v oblasti břicha a začínají se objevovat nehty na prstech rukou a nohou. Vyvinul se močový měchýř, v němž se již začala tvořit moč a plod je schopen polykat plodovou vodu. Miminko už umí zatnout pěstičky, otevřít pusinku, polknout či zívat.

Velikost plodu (od hlavy k hýždím): 60 mm

Váha: 8 až 14 g

 

Jak to prožívám já

V pátek v 7:30 jsem byla objednaná na krev. Zvykla jsem si, že než vstanu, přinese mi Olda něco malého k jídlu, aby mi nebylo špatně. Jenže na krev jsem musela jít na lačno. Odběry obecně nemám ráda, teď mi brali navíc asi 5 ampulí a já měla strašný hlad. Málem jsem tam omdlela, ale naštěstí jsem s sebou měla rohlík a sušenku. A Oldu, který čekal v autě a odvezl mě k obvoďačce. Konečně jsem totiž dostala těhotenskou průkazku, tak jsem si šla ke svojí doktorce pro první zápis. Ta mě ale hned poslala na EKG (celý den po čekárnách, co si víc přát). To bylo naštěstí ok, ale když jsem se vrátila zpátky k obvoďačce (to už bylo poledne!), někde v mojí historii vyhrabala, že jsem jako malá chodila na kardiologii, tak proč už tam prý nechodím. Měla jsem šelest, na základce jsem dokonce nesměla běhat (ano, loni jsem dala dva půlmaratony a žiju), ale matně si pamatuji, že pak už to bylo relativně v pořádku, a tak jsem tam chodit přestala. Paní doktorka mi ale oznámila, že jsem tam byla objednaná v roce 2001 a nedostavila jsem se 😀 No jo, před patnácti lety, to už jsem měla asi jiné starosti. Každopádně tam prý musím. Naštěstí ne dnes, objednali mě až na konec dubna.  Takže rychle směr domů a spát.

Zbytek týdne utekl, ani nevím jak, měla jsem dvě tiskovky a tolik práce, že jsme nebyli ani běhat, ani ve fitku. A i když se ještě stále snažím své těhotenství utajit, pořád nevím, jak dopadnou velké testy po prvním trimestru, maskuju to těžko. Obzvlášť večer už to na vánoční přejídání nesvedu 🙂

4_image

12. týden

Post navigation


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *