1. týden (11. – 17. 12. 2015)

 

Co se děje v těle

Ač to nechápu, lékaři počítají týdny těhotenství od prvního dne poslední menstruace před otěhotněním. Takže i když se ještě o těhotenství nejedná, tento týden se už počítá.

Přibližně šestý den cyklu začne ve vaječníku dozrávat folikul (dutina vyplněná tekutinou, která obsahuje vajíčko) – základ  potenciálního miminka. V obou vaječnících je takových folikulů velké množství, každý měsíc dozraje a uvolní se zpravidla jen jedno vajíčko, obvykle střídavě z levého a pravého vaječníku.

 

Jak to prožívám já

Hmm, tak jsem to zase dostala, to není možné! Samozřejmě vím, že otěhotnět nejde lusknutím prstů, vždyť to zkoušíme teprve od září. Ale kdo mě zná, tak ví, že já mám vždycky všechno naplánované. A podle plánu už jsem měla být těhotná. Svádím to na pracovní stres a přijímám pozvání ke kamarádce do Londýna, kde na starosti zapomínám a oddávám se vánoční atmosféře. Vyrábíme věnec, pečeme cukroví a hřešíme v jedné kouzelné cukrárně.

Ve čtvrtek 17. prosince mám možnost ve spolupráci s Nike a Top4running zúčastnit se běžeckého tréninku. Jsem ráda, že jsem přemluvila kamarádku, která, ač s během teprve začíná, zvládla téměř 9 kilometrů! Pak ale rychle nakoupit a dodělat nějaké cukroví.

Nike vánoční běhLondýn

1. týden

Post navigation


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *